V italském Turíně se bude otevírat centrum pro výzkum vodíku

Cílem italského projektu je vyvinout pohonné a skladovací systémy. Na projekt byly přiděleny více než dva miliony eur.

Belgická skupina Punch, působící v automobilovém průmyslu, oznámila otevření výzkumného centra Punch Hydrocells. Nová divize, která bude sídlit v Turíně, se zaměří na vývoj, dodávky a integraci pohonných systémů a systémů pro skladování vodíkové energie.

Na projekt byly vyčleněny více než dva miliony eur. Na výzkumu se bude podílet také umělá inteligence či nejmodernější řídící elektronika, mechanika a elektrotechnika, a to se zvláštním důrazem na využívání obnovitelných energií.

Punch Hydrocells se připojují k dalším společnostem ve skupině: Punch Turin, středisko specializované na pohonné a elektronické řídicí systémy, Punch Flybrid, který vyvíjí systémy rekuperace energie, Punch Precision, která vyrábí hliníkové rámy a nakonec Punch Powerglide specializující se na design, vývoj a výrobu převodovek.

Dle generálního ředitele Punch Torino Pierpaola Antonioliho je otevření Punch Hydrocells jedním z prvních kroků, které umožní skupině rozšířit své podnikání v jednom z nejslibnějších sektorů energetické transformace, ale bude také jedním z doplňkových prvků k průmyslovému rozvoji.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie. 
Zdroj: Il Sole 24 Ore
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí