V září došlo k nárůstu globální produkce japonských automobilek

Především díky oživení na čínském a americkém trhu stoupla zářijová produkce japonských automobilek v porovnání s loňskými hodnotami o 1,7 %. Sedm největších automobilek tak dohromady vyrobilo téměř 2,42 mil. kusů vozidel.

 

V japonském automobilovém průmyslu těžce zasaženém koronavirovou krizí se po řadě měsíců neustálých propadů v produkci (v srpnu o 12,1 %) poprvé zablýskalo na lepší časy, především díky automobilce Toyota, jež svou výrobu navýšila o celých 11,7 % na celkových 841,915 vozidel. Obdobně silný růst zaznamenala i společnost Subaru, která ve svých dvou továrnách (Japonsko, USA) vyrobila 96,231 jednotek (o 13 % více než v záři 2019). Výsledky směrem dolů naopak táhly automobilky Daihatsu (4,9% pokles) a Nissan (20% propad).

Zveřejněny byly i celkové hodnoty za první pololetí fiskálního roku 2020; v období mezi dubnem až září bylo vyrobeno 9,79 mil. vozidel, a produkce japonských automobilových výrobců tak utrpěla 29,1% propad. Světové prodeje pak při 9,79 mil. prodaných kusů zaznamenaly 22,7% pokles.

Zdroj: Mainichi
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade/CzechInvest v Tokiu

 
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Japonsko