V žebříčku nejlepších měst v USA obsadil Washington překvapivě 5. místo


  • Země: US – Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 09.06.2019

Před prezidentskými volbami v roce 2020 má Washington více než jen politickou moc. Potvrdil to seznam žebříčku nejlepších měst v Americe, vydaný tento týden od Resonance Consultancy, specialisty v oboru brandingu. New York je opět číslem jedna, Chicago, Los Angeles a San Francisco završují první čtyři místa, stejně jako loni. Překvapením však bylo 5. místo pro hlavní město. Las Vegas, město č. 5 v loňském roce, se posunulo o dvě pozice na 7. místo.
Pro určení seznamu nejlepších velkých a malých měst v Americe shromáždila společnost Resonance veřejná data o městech, která se zaměřila na 23 různých kritérií, včetně míry kriminality, kvality ovzduší, dostupnosti bydlení, nabídky zábavy, kulturní rozmanitosti a ekonomické vitality. Průzkum také bere v úvahu metriky sociálních médií – check-iny, Facebook, výsledky vyhledávání Google, recenze na webu TripAdvisor a příspěvky Instagramu.
Pro prezidenta Resonance Chrisa Faira, dle jeho prohlášení, není posun Washingtonu až tak překvapivý, zejména poté, co Amazon Inc. zařadil toto město do svého výběru jako možné druhé sídlo vedení společnosti. Hlavní město USA získalo body i za svá muzea a to nejen za slavný komplex Smithsonových muzeí, mezi nové kulturní nabídky patří i výstavba Kennedyho centra ve výši 175 milionů dolarů nazvaná Reach, která má být otevřena v září 2019 a Muzeum Bible s pohlcujícím 17projektorovým divadlem, které bylo otevřeno v roce 2017. Navíc zde probíhá rozvoj fáze III přístaviště ve výši 2,5 miliardy dolarů, který zahrnuje více než 20 restaurací, které přispějí do rostoucí kulinářské scény ve městě.
Tento seznam zahrnuje neformální Officinu inspirovanou italským šéfkuchařem Nicholasem Stefanellim a restauraci Del Mar se španělskou kuchyní od michelinského šéfkuchaře Fabio Trabocchi. Průzkum definuje velké město jako město s více než 1 milionem lidí. Top 5, s jejich zvýrazněnými atributy, jsou: 1. New York (nákupy, restaurace), 2. Chicago (letecké propojení, kongresová centra), 3. Los Angeles (muzea, restaurace), 4. San Francisco (lidé, sousedství), 5. Washington (vzdělávání, muzea)

Zdroj: www.chicagobusiness.com/news/chicago-hits-top-5-ranking-big-us-cities-again
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

 

Souborové přílohy

Pravidelné novinky e-mailem