Zdroj: CzechTrade

Veletrh ISC Brasil představil nové trendy v zabezpečení

Bezpečnostní veletrh, jež proběhl ve dnech 19.-21. září 2022 v São Paulu, hostil 131 vystavovatelů a těšil se vysokému zájmu klientů.

Na výstavišti Expo Center Norte představily firmy novinky z oboru bezpečnosti jako obrněná vozidla, bezpečnostní kamery, alarmy, nejmodernější vstupní zařízení či technologie zabezpečující elektronická zařízení a softwary. Bylo zaplněno 100 % vystavovací plochy pavilonu a účast byla o 10 % vyšší než na minulém ročníku v roce 2019.

Ilustrační fotografie

Mezi jedničku na trhu mezi alarmy patří např. brazilská firma Vetti, jež představila celou řadu zabezpečovacích systému s nejmodernějšími cenzory a sirénami, snadno ovladatelné skrze mobilní aplikaci, se snadnou bezdrátovou montáží. Firma působí v oblasti již od roku 1998.

Velké oblibě se těší nově také sledovací zařízení ať už aut, či počítačů, o které narostl zájem hlavně během pandemie, při které museli zaměstnanci přejít na režim práce z domova. Patří k nim sledovací aplikace startupu Findme, firma Segware, Performancelab, Eugestor či Biptt.

Odkaz Bati žije, exportéři zavádějí jeho systém vedení firmy

Jelikož Brazílie patří k zemím se zvýšenou kriminalitou a špatnou bezpečnostní situací, firmy se snaží situaci řešit, co nejlépe zabezpečit domovy občanů a zamezit tak případným přepadením. Stánky se vstupními systémy kontroly oprávnění osob patřily k těm nejnavštěvovanějším a snímací přístroje ověřující totožnost uživatele zažívají tak největší boom.

Obytné budovy a domy investují ve velkém do skenovacích zařízení, a to ať už na bázi rozpoznání obličeje, otisků prstů, či jiných kódových zámků. Za zmínku stojí např. dánská firma ISS, brazilský SCOND, Macor či Abion.

Právě s brazilskou firmou Abion byl představen i produkt Detek české firmy Jalud Embedded, který je schopen zachytit zvuk, na bázi zvukové vlny rozlišit, zda se jedná o křik, výstřel či např. rozbití skla a následně pak avizovat záchranné složky. Přístroj je již využíván v Santa Catarině. Kromě biometrických čteček představila firma také zařízení vypouštějící páru, který pachateli zamezí vidět a znemožní mu tak loupit v bance, či další zvukové detektory, kterými chce předejít potyčkám mezi fanoušky na fotbalových utkáních.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie
Zdroje: iscbrasil.com.br, soundeventdetector.eu, portalradar.com.br

• Oblasti podnikání: Bezpečnost | Software a ICT služby
• Teritorium: Amerika | Brazílie | Zahraničí