Veletrhy a kongresy jsou v Rakousku opět povoleny za zpřísněných hygienických opatření

Ministerstvo cestovního ruchu oznámilo, že veletrhy a kongresy budou od 15. června znovu povoleny, v závislosti na situaci týkající se šíření koronaviru. K organizaci akce bude třeba získat úřední souhlas a předložit koncept prevence covid-19.

Ministryně pro udržitelnost a cestovní ruch Elisabeth Köstlinger (ÖVP) uvedla, že pro rakouský turismus jsou kongresy a veletrhy nezbytné, zejména v metropolitních oblastech, kde se většina těchto akcí koná. Nová pravidla přinesou odvětví perspektivu a jistotu potřebnou při plánování. Uvolnění omezení je důležité i pro další odvětví, od hotelů, cateringové společnosti, gastronomii, až po poskytovatele technologií či zabezpečení.

Rakouská obchodní komora (WKÖ) změnu nařízení o uvolnění Covid-19 vítá. Ministerstvo vyslyšelo požadavky podnikatelů v tomto oboru, uvedl generální tajemník WKÖ Karlheinz Kopf v nedělní zprávě.

Oborové a veřejné veletrhy musí být nyní úředně schváleny. Pro schválení musí organizátoři vytvořit koncepci prevence COVID-19, která zohledňuje individuální situaci na místě. Obecná pravidla pro veletrhy jsou následující:

  • nejsou stanovena žádná obecná omezení počtu účastníků na akci ani na stánku;
  • pokud lze dodržet předepsanou minimální vzdálenost jednoho metru, není potřeba mít masku;
  • na podávání potravin se vztahují stávající pravidla stravování.

Z pohledu WKÖ by měl být stávající požadavek na používání masek návštěvníky, pokud je vzdálenost menší než jeden metr zvážen, v dalším kroku by mohlo dojít k jeho zrušení.

Zejména v oblasti organizace veletrhů je dlouhá doba příprav pro firmy výzvou, uvedl Kopf: „Veletrhy a s nimi spojené akce jsou základním pilířem domácího turismu. Těší nás, že organizátoři, vystavovatelé a návštěvníci dostanou jasnou perspektivu a právní jistotu. Vzhledem k času potřebnému pro plánování těchto akcí, je tento krok důležitým signálem který umožní fungování veletrhů již od podzimu.“ 

Zdroj: vienna.at
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni.
• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Služby
• Teritorium: Rakousko