Více než 1 561 nových měst v Peru bude mít mobilní internetové služby 4G

Projekt umožní zvýšit kapacitu a kvalitu mobilních služeb 4G poskytovaných v městských oblastech na celém území státu a podpořit tak očekávaný silný nárůst datového provozu.

234494833-web.jpgSpeciální veřejná zakázka umožní více než 1 561 novým venkovským městům s více než 300 000 obyvateli přístup k internetovým službám mobilních telefonů 4G. Speciální veřejná zakázka umožní více než 1 561 novým venkovským městům s více než 300 000 obyvateli přístup k internetovým službám mobilních telefonů 4G.

Tento projekt umožní zvýšit kapacitu a kvalitu mobilních služeb 4G poskytovaných v městských oblastech na celém území státu a podpořit tak očekávaný silný nárůst datového provozu. Podle Ministerstva dopravy a infrastruktury a Peruánské agentury pro podporu soukromých investic: tato atraktivní investiční příležitost přiláká globální investory k poskytování telekomunikačních služeb, které zlepší konektivitu a zvýší tak konkurenceschopnost země.

„Jedním z ústředních cílů vlády je překonat mezeru v digitální konektivitě v zemi. Tato veřejná zakázka je součástí balíčku opatření přijatých touto vládou, aby více než milion Peruánců z 2 600 lokalit využívalo služby 4G. Cílem těchto iniciativ je zajistit větší pokrytí telekomunikačními službami ve venkovských oblastech, které v současné době nemají přístup k internetu,“ uvedl ministr dopravy a infrastruktury Eduardo González.

Výkonný ředitel společnosti PROINVERSION Rafael Ugaz uvedl, že díky dostupnosti mobilních služeb 4G budou moci přijímající lokality rozšířit svůj přístup k informacím, zlepšit kvalitu komunikace a rozvíjet služby distančního vzdělávání a telezdravotnictví, které jsou pro občany životně důležité.  Rafael Ugaz také vyzdvihl zájem soukromých investic a upřesnil, že tento typ investic má zásadní význam pro odstranění nedostatku infrastruktury v zemi.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Peru.
• Oblasti podnikání: Investice | Ostatní | Služby | Software a ICT služby
• Teritorium: Peru