Zdroj: CzechTrade

Více než 200 jihokorejských středně velkých firem se v roce 2021 stalo velkými konglomeráty

Ekonomické oživení v Jižní Koreji nadále sílí. Status velkých konglomerátů loni získalo celkem 205 středně velkých společností, a to díky rostoucím tržbám a ziskům uprostřed hospodářského oživení.

Přední přepravce kontejnerů HMM, energetická firma OCI Company a 203 dalších středně velkých společností s vysokým potenciálem byly v roce 2021 klasifikovány jako velké konglomeráty, protože jejich příslušná aktiva přesáhla 10 bilionů wonů (7,68 miliardy dolarů).

Ilustrační fotografie

Podle současného práva jsou společnosti s majetkem 500 miliard wonů nebo méně považovány za malé a střední firmy, zatímco společnosti s aktivy mezi 500 miliardami wonů a 10 biliony wonů jsou označeny jako středně velké firmy s vysokým potenciálem.

Podniky s aktivy více než 10 bilionů wonů jsou považovány za velké konglomeráty. Údaje ukázaly, že počet za rok 2021 téměř zdvojnásobil nárůst o 107 firem z předchozího roku. Počet menších firem, které se zařadily mezi střední firmy, loni dosáhl 467, celkový počet za druhou kategorii se tak podle údajů zvýšil na 5 480.

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Kombinované tržby středních společností loni dosáhly 852,7 bilionu wonů, což je meziroční nárůst o 10,7 % díky solidnímu růstu tržeb výrobních firem uprostřed ekonomického oživení po dopadu pandemie covidu-19.

Jejich provozní zisky vzrostly meziročně o 43,4 % na 53,2 bilionu wonů a počet zaměstnanců loni vzrostl o 1 % na 1,59 milionu. Jejich investice loni vzrostly o 15,2 % na 30,7 bilionu wonů, protože společnosti poprvé za tři roky rozšířily investice do zařízení i výzkumných a vývojových projektů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea v Soulu.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Ostatní | Průmysl
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí

Doporučujeme