Více než 90 % vietnamských IT firem se hodlá po pandemii rozšířit

IT zaměstnanci obecně vydělávají více než většina jiných povolání ve Vietnamu.

Navigos Group uvedlo, že po pandemii dojde k nabírání nových pracovníků v oblasti IT. Důvodem je již zmíněné rozšiřování. Podle posledního průzkumu bylo zjištěno, že pouhých 9 % firem v oblasti IT neplánuje nabírat nové pracovníky, zatímco zbytek tyto kroky plánuje. Polovina firem sdělila, že potřebují rozšířit pracovní sílu o 11-20 %, přičemž čtvrtina uvedla hodnoty mezi 21-30 %. Průzkum nadále poukázal na hlavní tři  faktory, které činí IT trh ve Vietnamu atraktivním: konkurenční pracovní náklady, stabilní ekonomika a kvalifikovaní pracovníci s dobrým vzděláním, inteligencí a digitální vizí.  

Nicméně je obecně dáno, že největším problémem pro IT firmy je právě nedostatek pracovníků. Zkušenější zaměstnanci v IT dosahují vyšších mezd, nežli zkušenější zaměstnanci v jiných odvětvích. Právě tito zkušenější zaměstnanci z IT dostávají okolo 701-1000 USD za měsíc. V ostatních oborech tato hodnota činí okolo 251-700 USD za měsíc. Podle zprávy bude mezi nejdůležitější atributy IT zaměstnanců v následujících pěti letech patřit vývoj produktů se zaměřením na potřeby zákazníků, nápady a myšlení v rámci digitální transformace a řešení komplexních problémů. 

Generální ředitel společnosti Navigos Group Vietnam, Gaku Echizenya, uvedl, že průzkum byl proveden na základě analýz průzkumů mezi kandidáty a zaměstnavateli v IT oboru v celé zemi. „Evidovali jsme rostoucí zájem po vyspělých technologiích ze strany různých odvětví a firem ve Vietnamu. Hlavním důvodem je fakt, že IT obory jsou schopné vyvinout aplikace, které usnadní firmám práci a sníží riziko podnikání v dobách jako je pandemie,“ poukazuje Echizenya. 

Zdroj: vietnamnews.vn
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Ho Či Minově Městě

Pravidelné novinky e-mailem