Ceny průmyslových pozemků ve Vietnamu rostly i přes probíhající pandemii

Ceny ve Vietnamu vzrostly v prvním kvartále roku 2020 o 12 % oproti předešlému roku, neboť přesun výroby z Číny nadále pokračoval.

Dle zprávy od společnosti JLL vzrostly ceny na severu země o 6,5 % na 99 USD za m2. Na jihu došlo k nárůstu o 12,2 % na 101 USD za m2. Zpráva uvádí, že řada firem hodlá diverzifikovat své výrobní portfolio mimo Čínu, přičemž se značně zaměřují na Vietnam kvůli jeho blízké vzdálenosti od Číny.
„Developeři průmyslových zón zůstávají nadále přesvědčeni, že poptávka nadále poroste a proto můžeme očekávat i nárůst cen společně s potenciálem místní průmyslové výroby.“ Řekl Stephen Wyatt, vedoucí JLL ve Vietnamu.
Na základě indexu obsazenosti zůstávají nadále nejatraktivnější kompletně připravené továrny, kde se cena za m2 pohybuje v rozmezí 3,5-5 USD za měsíc. Transnacionální korporace zakládají pobočky ve Vietnamu již po řadu let. Tento trend byl ještě během posledních dvou let urychlen, kdy se firmy snaží diverzifikovat své aktvity a dodavatelské řetězce.
Ačkoliv by pandemie covid-19 mohla způsobit zpomalení rozhodování o přenesení svých průmyslových aktivit do Vietnamu, zůstává místní trh nadále silný a můžeme po pandemii očekávat rychlé zotavení.

Zdroj: vietnamnews.vn
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Ho Či Minově Městě

Pravidelné novinky e-mailem