Do konce roku 2025 bude polovina obyvatel Vietnamu nakupovat online

Se stoupajícím HDP na obyvatele ve výši 600 USD na osobu v roce 2019 Vietnam cílí na využívání online prodejních kanálů.

Podle plánu rozvoje e-commerce, který v pondělí podepsal místopředseda vlády Trinh Dinh Dung, by tržby z této oblasti měly do roku 2025 dosáhnout 35 miliard USD, aby odpovídaly 10 % z maloobchodního prodeje a služeb. Polovina transakcí e-commerce by měla být bezhotovostních, přičemž 70 % by mělo zahrnovat elektronické účty.

O polovinu hodnoty všech transakcí by se v následujících 5 letech měla postarat Hanoj s Ho Či Minovovým Městem. Polovina malých a středních podniků by měla využívat online nákupních kanálů, včetně sociálních médií, přičemž 70 % poskytovatelů služeb a telekomunikací již dodává zákazníkům elektronické smlouvy.

E-commerce se v posledních letech ve Vietnamu prudce rozvinul, především díky pandemii a konkurenčním bojům, které vedly singapurské společnosti Shopee a Lazada proti vietnamským Tiki a Sendo. Internetový sektor země se v loňském roce postaral o zhruba 12 miliard USD s ročním tempem růstu od roku 2015 ve výši 38 %. Podle zprávy „e-Conomy Southeast Asia Report 2019“ od společnosti Google se dále očekává, že sektor do roku 2025 vzroste na 43 miliard USD.

Zdroj: vnexpress.net
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Ho Či Minově Městě

Pravidelné novinky e-mailem