Nové investiční projekty ve Vietnamu čeká v březnu otevření

V Hi-Tech Parku ve městě Đà Nẵng dochází k posledním kompletacím nové hi-tech výrobní haly. Hala je dostupná k pronájmu.

Dva investiční projekty v hodnotě 216 miliónů USD (zhruba 5,6 miliardy CZK) budou v Đà Nẵngu uvedeny do provozu 29. března, v Den osvobození města. Bude to přesně rok od začátku výstavby. Vedení Hi-Tech Parku a průmyslové zóny uvedlo, že spuštění těchto dvou projektů pomůže nalákat nové investory v těchto krušných časech pandemie COVID-19.
Místní investor Long Hậu Corporation pronajme v první fázi svoje hi-tech výrobní haly o kapacitě 10 000 m². Následně v září tohoto roku hodlá rozšířit průmyslový prostor o dalších 10 000 m². Společnost se zavázala provést logistický projekt ve třech fázích o celkové investici 46,4 miliónů USD (zhruba 1,2 miliardy CZK).
Mezitím americká společnost Universal Alloy Corporation (UAC) investovala 30 miliónů USD (zhruba 776 miliónů CZK) do první fáze Sunshine Aerospace factory, výrobního závodu zaměřující se na letecké součástky, rozléhající se na ploše o 1,67 ha. K dalšímu přílivu investic, konkrétně k 74 miliónů USD (zhruba 1,9 miliard CZK), dojde mezi březnem a dubnem roku 2021. Společnost pro první fázi využije přes 1 000 zaměstnanců. UAC v Đà Nẵngu plánuje výrobu více jak 4 000 různých leteckých součástku, které budou využity pro letadla typu Boeing, Airbus, Embraer a Bombardier. Tyto součástky budou vyváženy do Severní Ameriky, Evropy a Asie. Je to úplně první projekt takového typu, který UAC hodlá spustit ve Vietnamu a obecně v celé Asii. Celková investice by se měla pohybovat okolo 170 miliónů USD (cca 3,8 miliardy CZK). 
Park o celkové ploše 1130 hektarů v distriktu Hòa Vang již přilákal 18 investičních projektů, z nichž 9 tvoří přímé zahraniční investic o celkové částce 564 miliónů USD (zhruba 14,5 miliardy CZK). Park se nachází nedaleko od dálnice Đà Nẵng-Quảng Ngãi spojující ekonomické oblasti Chân Mây v provincii Thừa Thiên-Huế, Chu Lai v provincii Quảng Nam a Dung Quất v provincii Quảng Ngãi.

Zdroj: vietnamnews.vn
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Ho Či Minově Městě

Pravidelné novinky e-mailem