Vietnam pozastavuje bezvízový styk s osmi evropskými zeměmi

Vláda veřejnost o této situaci informovala na pondělním sezení. Důvodem jsou rostoucí obavy šířící se epidemie COVID-19.

Ze zápisu z pondělní schůze (dostupného na webových stránka vietnamské vlády) vyplývá, že se dočasné pozastavení týká občanů Dánska, Norska, Finska, Švédska, Spojeného království, Německa, Francie a Španělska. Tomuto rozhodnutí předcházelo doporučení vydané Národní řídicí komisí pro prevenci a kontrolu COVID-19. Stejná opatření bude Vietnam uplatňovat vůči zemím, kde bude celkově nahlášeno přes 500 případů nebo kde bude nahlášeno 50 případů během jediného dne. Kvůli obavám Vietnam již v minulosti odepřel bezvízový styk Itálii a Jižní Koreji. Premiér dále nařídil národním a místním institucím, aby dočasně zrušily zahraniční pracovní cesty. Cesty mohou být uskutečněny jen s jeho svolením. Vláda aktuálně uvažuje o uzavření některých svých měst.

K tomuto kroku se dospělo poté, kdy se po klidných třech týdnech bez jediného nahlášeného případu objevilo nových 14 případů během jediného víkendu. Nakažená byla žena vracející se z výletu po Evropě (UK, Itálie, Francie), ke které se přidalo dalších 11 cestujících ze společného letu. Zbylé dva případy jsou příbuzná nakažené ženy a řidič, který pacientku přivezl do nemocnice. 

Ministerstvo zdravotnictví shrnulo, že celkově Vietnam zatím hlásí 30 potvrzených případů, dalších 100 podezřelých je v karanténě a 16 bylo nedávno plně vyléčeno.

Zdroj: vietnaminsider.vn
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Ho Či Minově Městě

Pravidelné novinky e-mailem