Samsung přesměruje část své produkce smartphonů do Vietnamu

Samsung Electronics prohlásili, že dočasně přesunou část své produkce z Jižní Koreji do Vietnamu.

K tomuto prohlášení došlo poté, kdy byl další člen korejského týmu testován pozitivně na koronavirus, což vedlo k zavření celé fabriky v jižním městě Gumi v Jižní Koreji. Mluvčí společnosti sdělila, že továrna, která vyrábí prémiový telefon Samsung S20 nebo skládací telefon Z Flip, bude ve výrobě v blízké době pokračovat. Ke konci února bylo nakaženo 6 pracovníků v komplexu v Gumi, které se nachází blízko městu Daegu, epicentra propuknutí virusu v Jižní Koreji.
V prohlášení Samsung sdělil, že část výroby svých prémiových smartphonů hodlá přenést do Vietnamu proto, aby se zákazníkům dostalo jejich zboží více efektivním, stabilním a včasným způsobem. „Jakmile se situace okolo COVID-19 stabilizuje, hodláme přesunout naši výrobu zpět do Gomi,“ uvedli.
Samsung už během minulého desetiletí přesunul část své výroby do Vietnamu, kde se vytváří 50 % všech jejich telefonů, čímž předešel možnému narušení své výroby. Závod v Gumi má na starosti malý podíl celkové výroby.
Samsung vypustil svou vlajkovou loď, Samsung Galaxy S20. K představení došlo dle plánu i v době, kdy panovaly obavy, že pandemie otřese poptávkou po prémiových telefonech jak na domácím, tak na zahraničním trhu.

Zdroj: vnexpress.net
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Ho Či Minově Městě

Pravidelné novinky e-mailem