Zahraniční společnosti investovaly do vietnamské společnosti Vinhomes 650 milionů USD

Dvě investiční společnosti z USA a Singapuru vynaložily 15,1 bilionu VND (650 milionů USD) na získání 6% podílu ve Vinhomes.

Vinhomes je realitní skupina největšího vietnamského soukromého konglomerátu Vingroup. Americká společnost Kohlberg Kravis Roberts (KKR) a singapurská Temasek získaly podíl nákupem 201 milionů akcií na Ho Chi Minh Stock Exchange za 75 000 VND (3,25 USD) za kus. Díky tomuto obchodu dosáhl objem nákupů na burze 22,7 bilionu VND (zhruba 979 mil. USD), což byl druhý nejvyšší výsledek za posledních 20 let. 

Společnost KKR ve svém prohlášení uvedla, že vidí Vinhomes jako přední realitní společnost s jedinečnými kapacitami, s přístupem k rozsáhlým pozemkům a s významnými příležitostmi v rámci rezidenčních, komerčních a průmyslových nemovitostí. KKR působí ve Vietnamu již deset let. Investovala 359 mil. USD do Masan Consumer (spotřební zboží) a dalších 250 mil. do Masan MeatLife (masný průmysl). Singapurský státní investor Temasek je „stakeholderem“ ve vietnamské herní firmě VNG. Další singapurský státní investor, GIC, vlastní 6 % Vinhomes.

Ceny akcií Vinhomes VHM vzrostly v úterý o 7 % na 74 900 VND (3,25 USD). Společnost Vinhomes byla nejvýdělečnější společností na burze v prvním čtvrtletí se ziskem 10,1 bilionu VND (431 mil. USD), což představuje meziroční nárůst o 200 %.

Zdroj: vietnamnews.vn
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Ho Či Minově Městě

Pravidelné novinky e-mailem