Zdroj: CzechTrade

Víno chilského vinařství Santa Rita je v Top 100 nejlepších vín

Jedná se o první chilské víno, které se umístilo v tomto prestižním mezinárodním žebříčku.

Renomovaný severoamerický časopis Wine Enthusiast zveřejnil žebříček 100 nejlepších světových archivních vín, které mají největší potenciál zrání. Vlajková loď vinařství Santa Rita, Casa Real Reserva Especial 2018, se poprvé v historii umístila ve výše zmiňovaném žebříčku.

Ilustrační fotografie

Vinařství napojené na Grupo DF ve svém prohlášení uvedlo, že při přípravě této soutěže bere v potaz pouze nejlépe hodnocená vína, degustovaná za posledních 12 měsíců a jejichž degustace probíhá výhradně naslepo. 

Chilské víno Casa Real Reserva Especial 2018 získalo 94 bodů a v žebříčku se tak umístilo na 84. místě. Santa Rita v tomto roce získala také první místo jako Best Wine Tourism Experience, v soutěži organizované programem Corfo’s Wine Tourism Chile.

Světelný tunel nebo les ze skla. Česká svítidla září za mořem i v Arábii

Vinařství Santa Rita bylo založeno v roce 1880 chilským obchodníkem Domingem Fernándezem Conchou. K historickému zážitku vinice patří novogotická kaple, obklopená 40hektarovým parkem prohlášeným za historickou památku. Součástí objektu je i Andské muzeum, ve kterém je uložena sbírka asi 3000 archeologických a etnografických předmětů předkolumbovských národů. 

Kancelář CzechTrade Chile aktivně pomáhá českým podnikatelům, kteří mají zájem rozvíjet obchodní spolupráci právě na chilském trhu.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chile.
Zdroj: Diario Financiero

• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí