Zdroj: CzechTrade

Vizzia. Francouzský start-up, který chce zatočit s nepořádkem v ulicích měst

Francouzský start-up Vizzia chce urychlit zavádění monitorovací technologie, která dokáže identifikovat osoby zodpovědné za znečištění měst.

Start-up Vizzia získal 3,4 milionu eur na urychlení při zavedení jeho monitorovací technologie, která dokáže identifikovat osoby zodpovědné za znečišťování měst a přírodních oblastí odpadky.

Ilustrační fotografie

Zhoršující se životního prostředí v důsledku znečišťování půdy, ovzduší nebo vodních toků nelegálním vypouštěním odpadů nese mnoho zdravotních rizik, která jsou pohromou pro města a přírodní oblasti.

Podle nevládní organizace Gestes Propres je ve Francii každoročně vygenerováno více než 1 milion tun odpadu, počínaje použitými plastovými lahvemi až po nepovolené odkládání nadměrných předmětů. Boj s nelegálním odpadem se stal velmi závažným problémem pro místní úřady a správce přírodních oblastí, kteří jsou rozsahem tohoto fenoménu ohromeni.

V Ile-de-France je podle odhadů více než sto nelegálních skládek, ačkoli místní úřady vynakládají stále více peněz na boj s tímto problémem. Katrin Dimotrová a Alexandre Leboucher vyvinuli Vizzia Cam, tedy modulární videozařízení, které detekuje a zaznamenává výskyt odpadů v rizikových oblastech. Největším znečišťovatelům hrozí pokuty až do výše 150 000 eur.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Francie.
Zdroj: lesechos.fr

• Teritorium: Evropa | Francie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Voda, odpady a životní prostředí

Doporučujeme