Vláda kanadské provincie Ontario oznámila cílenou pomoc malým podnikům i pracovníkům

Provinční plán počítá s granty v hodnotě deseti tisíc kanadských dolarů pro malé podniky a další příspěvek na elektřinu.

Ontarijská vláda oznámila grant Covid-19 Small Business Relief Grant ve výši 10 tisíc kanadských dolarů pro malé podniky a jednotlivce postižené restrikcemi proti šíření Omicron varianty viru způsobujícího covid-19. Vláda v současné době dále poskytuje dotace na elektřinu, protože pracovníci a jejich rodiny tráví větší množství času doma.

Ilustrační fotografie

O grant se mohou přihlásit podniky, jejichž fungování bylo ztíženo či zamezeno aktuální vlnou restrikcí v reakci na šíření subvarianty viru Omicron v provincii. Jsou mezi nimi: restaurace a bary, podniky nabízející sportovní a rekreační aktivity uvnitř, divadla a kina, musea, galerie, zoologické zahrady a další atrakce, konferenční haly, autoškoly, průvodci, provozovatelé kroužků a zájmových aktivit pro děti.

„Malé podniky, poskytovatelé pracovních míst s podnikavým duchem, jsou páteří ontarijské ekonomiky. Tyto podniky byly bohužel jedny z nejvíc poškozených a mnohé z nich i nadále bojují o své přežití,“ uvedl Vic Fedeli, ministr ekonomického rozvoje, zaměstnanosti a obchodu Ontaria. „Od počátku pandemie jsme nabídli bezprecedentní podporu pro podniky ve všech regionech provincie. Skrze grant na podporu malých podniků naše vláda poskytne podporu tisícům malých podniků, které vytvářejí pracovní místa.“

Priorita při českém předsednictví v Radě EU? Východní partnerství

Ontarijská vláda dále poskytla dotaci na výdaje na elektřinu pro všechny malé podniky a residenční domy a byty. Sazba za elektřinu byla snížena po dobu 21 dní od poloviny ledna 2022.

Další formou vládní podpory je Ontario Business Costs Rebate Program platný od 18. ledna 2022. Podniky postižené restrikcemi spojenými s covid-19 mohou v rámci tohoto programu požádat o vrácení až 100 procent výdajů za daně z nemovitosti a za elektřinu za období, kdy byly uzavřené na základě vládní vyhlášky restrikcí. Podniky, jejichž kapacita byla omezena na 50 procent mohou požádat o pokrytí stejných nákladů do výše 50 procent.

Ontarijská vláda dále usiluje o podporu cash flow místních podniků poskytnutím půjček do celkové výše 7,5 miliardy kanadských dolarů skrze šestiměsíční bezúročné půjčky, a to od 1. ledna 2022.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada
Zdroj: Canadian Manufacturing

• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí