Vládní krize v Itálii může ovlivnit až 380 tisíc pracovních míst

Vládní krize se týká například společností Alitalia, Blutec, Ilva a nebo Whirpool.

Současná vládní krize má dopad na více než 158 společností, ve kterých bylo zainteresováno italské Ministerstvo pro hospodářský rozvoj. V září měly regiony navíc zasednout s ministry a domluvit se na plánu náborů zaměstnanců, vzhledem ke krizi k tomu však nedojde. Přes 50 000 zaměstnanců má odejít do důchodu, zatím se však neví, kdo je nahradí. 

Společnosti, které jsou vládní krizí ovlivněny nejvíce, jsou například Alitalia (v nejistotě je 11 000 zaměstnanců), Alcoa, Almaviva, Acciai speciali Terni, Blutec, Ilva e Whirpool, tedy velmi známé a velké subjekty. 

Mercatone Uno, kde 1860 pracovníků riskuje své zaměstnání po bankrotu Shernon Holding srl a uzavření 55 prodejních míst, je další postiženou společností. Lhůta pro předložení závazných nabídek na nákup společnosti nebo její části je stanovena na 31. října. Na stole ministerstva také zůstává akvizice Auchan a Sma společností Conad, která zahrnuje asi 18 000 pracovníků.

Ohroženy jsou také podpory společností, které se nacházejí v krizi. Jedná se například o společnost Ilva, Whirpool, Blutec z Termini Imerese a Anapal servizi. 

Zdroj: Il Sole 24 Ore
Zpracoval kolektiv zahraničních pracovníků CzechTrade Milán. 

 

Pravidelné novinky e-mailem