Volkswagen chce rozšířit alianci s Fordem na elektrická a automatizovaná auta

Představitelé Ford Motor Co a Volkswagen AG prohlásili, že vynaloží miliardy dolarů na společný vývoj elektrických a samohybných vozidel a prohloubení globální aliance, aby se snížily náklady na vývoj a výrobu.

Manažeři Fordu a VW uvedli, že by spolupráce mohla ušetřit stovky milionů dolarů každé ze společností, ale projekty by si vyžádaly určitý čas. Společnost VW souhlasila s tím, že bude investovat 3,1 miliardy dolarů do samohybné jednotky společnosti Ford Argo AI, ale odhaduje, že by mohla dosáhnout až 20 miliard dolarů příjmů sdílením své MEB platformy s Fordem v Evropě. Obě strany stále diskutují o dalších nabídkách, včetně rozšíření dohody o sdílení vozidel EV s dalšími vozidly Ford. Ford a VW již začaly spolupracovat v oblasti komerčních vozidel a pick-upů střední velikosti, aby se vyrovnaly s přísnější regulací a roztříštěnými trhy. Společnost VW bude investovat 2,6 miliardy dolarů do společnosti Argo AI, která bude řízena společností Ford, a dále bude nakupovat akcie společnosti Argo ve výši 500 milionů dolarů, což oběma výrobcům automobilů poskytne stejné podíly na startu. Analytici společnosti Evercore ISI uvedli, že struktura obchodu naznačuje, že každý výrobce automobilů bude vlastnit přibližně 40 %, přičemž zbytek bude mít Argo. Generální ředitel společnosti VW Herbert Diess řekl, že platforma Argo je pro Volkswagen nejlepším řešením a že Ford a VW hodlají dosáhnout společně toho, aby tato platforma byla globálním průmyslovým standardem.

Zdroj: www.reuters.com/article/us-volkswagen-ford-alliance-electric/volkswagen-zooms-ahead-in-extension-of-alliance-with-ford-to-electric-automated-cars-idUSKCN1U71IL
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade USA

Pravidelné novinky e-mailem