Zdroj: CzechTrade

Volkswagen zahájí výrobu baterií v Kanadě

Kanadská vláda přislíbila výraznější finanční podporu pro projekty čisté energie. Dotovaná bude například výstavba dodavatelských řetězců v oblasti kritických minerálů pro výrobu baterií do elektromobilů.

Volkswagen AG si vybral Kanadu pro výstavbu své první továrny na výrobu baterií mimo Evropu. Usiluje tak o urychlení expanze na severoamerický trh. Výroba v St. Thomas v provincii Ontario má být zahájena v roce 2027. Rozhodnutí postavit továrnu v Kanadě, spíše než ve Spojených státech amerických, je motivováno především snadným přístupem k surovinám a čistým energiím.

Ilustrační fotografie

Kanadský premiér Justin Trudeau je pod tlakem pro zvýšení investic do čistých energií, které by mohly konkurovat štědré podpoře USA skrze fond Inflation Reduction Act. Podle klimatického think tanku Clean Prosperity americké daňové podpory pro výrobu baterií vytvořily rozdíl mezi podporou USA a Kanady pro stejný sektor zhruba 1,89 miliardy kanadských dolarů ročně. Kanadská vláda slíbila vyrovnat rozdíl štědřejší podporou, přesná částka však zatím nebyla zveřejněna.

Kanadská vláda neuvedla, jakou sumou se podílí na podpoře výstavby továrny VW, kanadský ministr pro energetiku, Francois-Philippe Champagne, však uvedl, že se jedná o klíčovou investici pro Kanadu: „Jde o největší investici v historii automobilového průmyslu v Kanadě,“ ministr dále dodal, že došlo k vzájemné shodě, že je Kanada ideálním místem pro dodavatelské řetězce v oblasti kritických minerálů.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: EnergyNow Media

• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí

Doporučujeme