Volkswagen zahajuje novou výrobu motorů ve svém závodě v mexickém státě Guanajuato

Automobilka Volkswagen de México přišla s novým projektem na výrobu motoru EA211.

Společnost Volkswagen de México zahájila ve svém závodě v Silau Guanajuato výrobu nového motoru EA211. Do závodu bylo investováno 233,5 milionu dolarů prostřednictvím projektu, který bude podporovat vytváření místních pracovních míst. Výroba motoru EA211 bude integrována do automobilového modelu SUV TAOS pro celý severoamerický region.

Je třeba podotknout, že s tímto novým modelem se výrazně zvýší výrobní kapacita závodu. Nový projekt bude mít pozitivní dopad jak na celé odvětví dodávek automobilových klastrů, tak na celkovou ekonomickou situaci ve státě Guanajuato. Projekt poskytne nová pracovní místa a zároveň bude dbát na životní prostředí a sociální odpovědnost. Dle guvernéra státu Guanajuato, Diega Sinhue Rodrígueze Vallejo, je jeho hlavním přínosem budoucí hospodářský a sociální rozvoj regionu.

Automobilový závod vyrobí 1500 motorů denně. 

Slavnostně byl tento závod otevřen v roce 2013 s investicí 550 milionů dolarů a na konci téhož roku byla oznámena další investice ve výši 118 milionů dolarů. Zajímavostí je, že na začátku automobilové výroby vzniklo 473 přímých pracovních míst, nicméně k dnešnímu dni se závod může pochlubit více než 1200 pracovními místy a zároveň je 100. automobilovým závodem koncernu Volkswagen ve světě. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: El Economista
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí