Východní a centrální Kolumbii čeká výstavba silniční infrastruktury

Projekty jsou součástí národního plánu pro reaktivaci kolumbijské ekonomiky v rámci programu Vías para la legidad.

Mezi projekty výstavby silniční infrastruktury v centrální a východní části země patří silnice známá pod názvem Ruta Libertadora, která spojuje Belén (dep. Boyacá) s Paz de Ariporo (dep. Casanare). Kontrakt za 322,79 miliardy pesos získalo Consorcio Vías Nacionales, složené z KMA Constructores, Sicon SAS a Constructora Emma.

Propojení centrální Kolumbie se severem země má na starost projekt Transversal de Boyacá mezi obcemi Puerto Boyacá, Chiguinguirá a Tunja, do něhož bude investováno 358,87 miliardy pesos a vytvoří přibližně 3 697 nových pracovních míst. V zájmu zlepšení spojení mezi departmenty Boyacá a Llanos Orientales byl přidělen projekt za 137,48 miliardy pesos na zlepšení povrchu silnice v koridoru Vado Hondo – Labranzagrande – Yopal. Výběrové řízení vyhrálo Consorcio Corredores Viales 063, složené z Engeniería de Vías, Explanan SAS a ICM Ingenieros SAS.

Mezi departmenty Cundinamarca a Boyacá byl přidělen projekt výstavby dvouproudové cesty mezi obcemi Zipaquirá a Chiquinquirá, známé taky jako Ruta de Los Comuneros. Proinvestováno bude 465,29 miliardy pesos a práce vygenerují přibližně 4160 pracovních míst.

O zlepšení spojení mezi centrální a severovýchodní částí země se postará výstavba coridoru Duitama – Charalá – San Gil, která bude stát 310,63 miliardy pesos. Projekt byl přidělen Consorcio PCT San Boy skládající se z firem Procopal a Castro Tcherassi.

Pro posílení infrastruktury mezi departmenty Arauca a Norte de Santander bude vybudováno spojení mezi La Lejía a Saravena prostřednictví silnice Vía de la Soberanía, do které bude investováno 362,13 miliardy pesos.

Na výběrová řízení čekají tři projekty

Mezi připravovanými výběrovými řízeními pro výstavbu silniční infrastruktury jsou celkem 3 projekty z nichž bude mít prospěch především kolumbijský Karibik. Jedním z nich je silnice Santa Lucía – Moňitos mezi departmenty Atlántico a Córdobou. Na projekt je vyhrazeno 190 miliard pesos, které pokryjí výstavbu nového povrchu 48 kilometrů dlouhé silnice a výstavbu 4 mostů pro automobily.

Pro část silnice Conexión Troncal del Norte je vyhrazena investice okolo 300 miliard pesos pro pokládku nového povrchu v celkové délce 100 km mezi obcemi Uribia – Puerto Bolívar – Cabo de Vele – Puerto Estrella.

Ve fázi návrhu a studie proveditelnosti existují také další tři projekty týkající komunikace Ciénaga Barranquilla, Transversal del Catatumbo a Transversal Momposina.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě.Zdroj: portafolio.co
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí