Zdroj: CzechTrade

Výroba užitkových vozidel ve Spojeném království dál roste

Výroba užitkových vozidel ve Spojeném království vzrostla o 43,9 % na 8097 kusů. To představuje nejlepší červenec od roku 2016 a jedenáctý měsíc růstu v řadě.

Podle Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT) vzrostla v červenci výroba užitkových vozidel ve Velké Británii o 43,9 %, přičemž z linek britských továren sjelo 8097 kusů nejnovějších dodávek, autobusů, nákladních automobilů a taxíků.

Ilustrační fotografie

Červencová produkce byla nejvyšší za daný měsíc od roku 2016 a završila nejúspěšnějších prvních sedm měsíců v roce za posledních deset let, přičemž v Británii bylo letos dosud vyrobeno 58 693 užitkových vozů.

Vývoz pokračoval v letošním dvouciferném růstu, přičemž červencový nárůst o 34,2 % na 4533 kusů znamenal jedenáctý měsíc růstu v řadě. Produkce pro domácí trh rovněž výrazně vzrostla, a to o 58,5 % oproti loňskému roku na 3 564 kusů. Je to výsledek přetrvávající silné poptávky ze strany provozovatelů vozových parků a schopnosti britských výrobců lehkých užitkových vozů dodávat na domácí i zahraniční trhy, a to navzdory významným globálním omezením dodávek a domácím ekonomickým problémům.

Stavebnictví zažívá v Británii po pandemii boom. V čem jsou šance pro české firmy?

Z nových dat jasně vyplývá, že britský sektor nákladních vozidel je velmi důležitým a perspektivním segmentem automobilového průmyslu v Evropě a jedná se tak o zásadní exportní trh také pro české subdodavatele.

Pokud má vaše firma zájem o export na britský trh, neváhejte kontaktovat londýnskou kancelář CzechTrade na london@czechtrade.cz.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království.
Zdroj: SMMT

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí