Výrobce oceli British Steel převezme francouzskou firmu ASCOVAL

Know how a zásoby surové oceli francouzské firmy Ascoval budou využity především pro výrobu kolejí vysokorychlostních vlakových tratí. Poté, co v roce 2016 British Steel převzal část sítě Tata Steel, si britský producent ještě více upevnil svou pozici na francouzském trhu.

Nejvyšší soud ve Štrasburku potvrdil převzetí francouzské ocelářské firmy Ascoval de Saint- Saulve britským výrobcem British Steel. Know how a zásoby surové oceli firmy Ascoval budou využity pro výrobu kolejí vysokorychlostních vlaků.
Poté, co v roce 2016 British Steel převzal část sítě Tata Steel, si britský producent ještě více upevnil svou pozici na francouzském trhu. Plánem této akvizice je pro britskou firmu zachování původních 270 pracovních míst ve firmě Ascoval a další rozvoj nových obchodních aktivit.
British Steel chce ke stávající pobočce s vysokými pecemi ve Francii otevřít novou pobočku, kde vytvoří novou výrobnu recyklované oceli určenou k produkci železničních tratí či drátů.
Odkoupení firmy vyjde na 94,4 milionů EUR, z čehož British Steel poskytne polovinu, 47,5 milionů EUR a zbylých 47 milionů EUR půjde z veřejných fondů (stát, region a komunální sdružení Valenciennes Métropole).

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Paříž.

 

Pravidelné novinky e-mailem