Výstavba kliniky v Černé Hoře za osm milionů eur začíná příští rok


  • Země: ME – Černá Hora
  • Datum zveřejnění: 31.05.2019

Podle reakce Ministerstva zdravotnictví Klinika pro infekční nemoci a Klinika pro dermatovenerologii jsou v letošním roce prioritními infrastrukturními zařízeními v oblasti zdravotnictví, jejichž implementaci podpořila Evropská komise, a to z důvodu posílení kapacit infrastruktury v zemi s cílem zlepšit její reakci na infekční nemoci.

Hlavní projekt klinického centra stanoví, že Klinika infekčních nemocí a Klinika dermatovenerologie by měly být umístěny v jednom zařízení a celková odhadovaná hodnota výstavby a vybavení kliniky je 8,28 mil. EUR. Pro výstavbu zařízení poskytlo Ministerstvo zdravotnictví a Úřad pro evropskou integraci 4,5 milionu EUR z programu IPA 2018. Rozdíl do plné výše odhadované hodnoty bude poskytnut z rozpočtových prostředků, dodal ministr. Rozdíl do plné výše odhadované hodnoty bude poskytnut z rozpočtových prostředků.

Dále ministerstvo uvádí, že v rámci kapitálového rozpočtu na letošní rok, jsou plánovány peníze na dokončení zadávací dokumentace, zatímco zbytek bude poskytnut v rozpočtu příštího roku, kdy je plánován začátek výstavby zařízení.

Zdroj: Portal Analitika
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Podgorici.

 

Souborové přílohy