Zdroj: CzechTrade

Výstavba nové lanové dráhy pro kolumbijskou Bogotu

Do konce roku 2025 by se měla Bogota dočkat nové lanové dráhy v městské části San Cristobál na jihovýchodě hlavního města. Zatím není rozhodnuto, kdo bude jejím konečným zhotovitelem.

Už v polovině října bude ukončen termín pro podávání nabídek na projekt vybudování lanové dráhy v oblasti San Cristóbal v hlavním městě Kolumbijské republiky Bogotě. Projekt za 88 milionů dolarů (2,1 miliardy korun) má být uveden do provozu na konci první poloviny roku 2025. 

Ilustrační fotografie

Podle předběžného harmonogramu se o finálním zhotoviteli stavby nové lanové dráhy rozhodne již 11. listopadu a samotná zakázka bude zadána ještě do konce roku 2022. Zahájení výstavby proběhne v prvním čtvrtletí roku 2023 a potrvá odhadem tři a půl roku. 

Projekt o celkové délce 2,8 km počítá se třemi stanicemi a bude přínosem pro 400 000 obyvatel jihovýchodní regionu města, kde jsou nyní značné nedostatky v integrovaném systému veřejné dopravy. Projekt je součástí programů dekarbonizace, mobility a územní reorganizace mezi roky 2022 až 2035. 

Zadávací dokumenty mohou být k nalezení na webové stránce pro zadávání zakázek Secop II pod číslem procesu IDU-LP-SGI-006-2022.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí