Zdroj: CzechTrade

Výstavba peruánského přístavu Chancay vygeneruje 7500 pracovních míst

Čína staví 80 kilometrů severně od Limy nový megapřístav. Bude klíčovým článkem obchodu mezi Latinskou Amerikou a Asií. Peru se tak stane hlavním logistickým centrem Tichomoří pro Latinskou Ameriku.

Komplexní inženýrský projekt za 3,6 miliardy dolarů bude tunelem napojený na Panamerickou dálnici. Součástí budou také skladovací prostory pro kontejnery, parkoviště pro těžká vozidla, kanceláře a celnice.

Ilustrační fotografie

Z Chancay se tak stane regionální uzel, který bude distribuovat náklad dále do Chile, Ekvádoru a Kolumbie. Peruánská vláda doufá, že se jí podaří přilákat polovinu z celkového objemu obchodu, přibližně 580 miliard dolarů, který se ročně uskuteční mezi Čínou a právě Jižní Amerikou.

Zemní práce jsou dokončeny již z 60 % a už se razí 1,8kilometrový tunel. Výstavba zaměstnává napřímo 1500 lidí a pro dalších 6000 vytváří pracovní příležitosti. Velký potenciál a zvýšení zaměstnanosti však stojí v opozici odpůrců projektu, kteří varují před jeho sociálními dopady a odsuzují poškození životního prostředí.

Zpracoval kolektiv zahraniční kancléře CzechTrade Kolumbie.

• Oblasti podnikání: Doprava, logistika
• Teritorium: Amerika | Peru | Zahraničí