Výstavba viaduktu v Mexico City: brzy bude znám vítěz veřejné soutěže projektu

Koncesi ve výši 8 miliard pesos (400 milionů USD) pravděpodobně získá konsorcium velkých mexických společností Indisa.

Konsorcium velkých mexických společností pravděpodobně získá koncesi ve výši 8 miliard pesos (400 milionů USD) na projektování, výstavbu a provoz vyvýšeného viaduktu Zaragoza v Mexico City. Skupina Indisa byla totiž jediná, která v rámci veřejné soutěže předložila návrh projektu.

Suriel Ramzal / Shutterstock.com

Zájemci o tendr mohli předložit své návrhy do 19. července. Bude se jednat o investici veřejného se soukromým sektorem, přičemž smlouva s vítězem tendru by měla být podepsána 31. srpna. Následně bude zveřejněna ve věstníku veřejných zakázek hlavního města Tianguis Digital. Celkem se do výběrového řízení zaregistrovalo 32 společností.

Konsorcium vytvořené společnostmi Impulsora de Desarrollo Integral (Grupo Indisa), Gami Ingeniería e Instalaciones, Mota-Engil México, Promotora y Desarrolladora Mexicana de Infraestructura (Prodemex) a Desarrollo de Terracerías bylo však jediným, které představilo technickou a ekonomickou nabídku.
Společnosti jako Cemex, Promotora y Operadora de Infraestructura (Pinfra) a Promotora del Desarrollo de América Latina (Ideal) zaslaly omluvné dopisy, ve kterých objasnily, že návrh projektu předkládat nebudou. Zmíněné společnosti pravděpodobně vedly konsorcia, která sdružovala další firmy, které by mohly mít o tendr zájem.

Pokud ministerstvo neodmítne návrh skupiny Indisa, tak se konsorcium vedené touto společností stane vítězem této veřejné soutěže.
V plánu je vybudovat 12,7 km vyvýšenou dálnici. Jedná se o jeden z projektů Národního programu infrastruktury pro období 2020–2024. Příliš podrobností o projektu však není známo, vítěz bude muset provést také potřebné studie.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: www.bnamericas.com
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí