Výstavbu rumunské rychlostní silnice Craiova-Pitesti zdržují finanční potíže

První úsek rychlostní silnice Craiova-Pitesti nebude hotový do konce prosince letošního roku, protože dodavatel (italská společnost Tirena Scavi) čelí finančním problémům, oznámil rumunský premiér Nicolae Ciuca.

Na druhou stranu práce na druhém úseku, nasmlouvaném rumunskou společností UMB, postupují a 28. července bude uveden do provozu úsek 20 km sloužící jako obchvat města Slatina.

Ilustrační fotografie

Další úseky druhého úseku, rovněž nasmlouvaného UMB, mají být dokončeny v příštím roce. „Existují problémy, které musí zhotovitel řešit z hlediska financování. Pokud jde o harmonogram prací, vidíme, že nebudou dokončeny do konce roku, jak je uvedeno ve smlouvě,“ řekl premiér Ciuca během jednání.

Ministr dopravy Sorin Grindeanu opakovaně varoval italského stavitele Tirrenu Scavi před vypovězením smlouvy, což se zatím nestalo. Podle G4media.ro jsou všechna tři velká staveniště italského stavitele Tirrena Scavi dlouho pozadu: první úsek rychlostní silnice Craiova-Pitesti, průjezd Cernica na bukurešťském okruhu a okruh Jižní Temešvár.

Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Rumunsko.
Zdroj: Romania Insider

• Teritorium: Evropa | Rumunsko | Zahraničí