WeBuild vyhrál zakázku na klíčový úsek rumunské dálnice Sibiu-Pitesti

Italská stavební společnost WeBuild (která v loňském roce převzala část operací Astaldi v rámci operace rozdělení) a její rumunský partner Tancrad vyhrály výběrové řízení na projekt a realizaci 3. úseku dálnice A1 v úseku Sibiu-Pitești. Jde o zatím největší zakázku na dálniční úsek v Rumunsku.

Hodnota kontraktu byla stanovena na 5,3 miliardy RON (1,06 miliardy eur). Zakázka na projekt a realizaci úseku 3 dálnice Sibiu-Pitești byla zadána oznámil ministr dopravy Sorin Grindeanu. Zakázka na projekt a realizaci úseku 3 dálnice Sibiu-Pitești byla zadána. Část úseku, který protíná Karpaty, úsek Cornetu-Tigveni má délku 37,4 km. Práce musí být dokončeny do 4 let a 9 měsíců od data podpisu smlouvy. 

Ilustrační fotografie

Odborníci však varují před možným zpožděním a vyššími cenami prací, protože studie proveditelnosti je zastaralá a povrchní. Dne 10. března ministr Grindeanu oznámil, že byly předloženy tři nabídky na úsek 3 dálnice Sibiu – Pitești, a to od sdružení vedených tureckým Makyolem, rakouským Strabagem a italským Astaldi.

Připravil kolektiv kanceláře CzechTrade Rumunsko
Zdroj: Romania Insider 

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Rumunsko | Zahraničí