Začalo nabídkové řízení na stavbu metra v Medellínu. Stát bude 900 milionů dolarů

První únorový týden roku 2022 bylo oficiálně zahájeno nabídkové řízení na dodavatele mega projektu výstavby nadzemní dráhy metra po 80. ulici v kolumbijské metropoli Medellín. Projekt je spolufinancován ze 70 % z veřejných rozpočtů Kolumbie, 30 % uhradí město Medellín. Linka by měla být uvedena do provozu v roce 2027.

Medellínské metro 4. února 2022 zveřejnilo na kontraktačním portálu finální dokumenty pro zahájení nabídkového řízení pro projekt označovaný jako Metro Ligero de la avenida 80. Smlouva zahrnuje dokončení finálních studií a návrhů, výstavbu infrastrukturních prací, dodávku kolejových vozidel a železničních systémů a uvedení celého projektu do provozu.

Ilustrační fotografie

V květnu 2022 budou nabídky přijaty a vyhodnoceny, v červnu proběhne zadání zakázky a podpis smlouvy je naplánován na červenec 2022. Tato linka nadzemní dráhy je označována jako nejdůležitější a strategická dopravní stavba v Medellínu za posledních 25 let.

Projekt podle ministryně dopravy Ángely Orozco přispěje ke zlepšení podmínek mobility v západní části města a propojí metropoli s oblastí zvanou Valle de Aburrá. Kromě lepší dopravní obslužnosti bude mít stavba významný dopad na zaměstnanost v oblasti. Nová linka přispěje k vytvoření 2500 přímých a 12 tisíc nepřímých pracovních míst.

Trať o délce 13,3 kolimetru bude mít 17 stanic a 20 elektrických vlaků s kapacitou přepravit přibližně 175 tisíc cestujících denně. 

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie
Zdroj: bnamericas.com a portafolio.co

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí