Zisk kanadského Bombardier pozitivně překvapil díky poptávce po soukromých letounechZisk Bombardier pozitivně překvapil díky poptávce po soukromých letounech


  • Země: CA – Kanada
  • Datum zveřejnění: 04.04.2019

Kanadská společnost Bombardier Inc předčila předpovědi analytiků pro kvartální tržby. Pozitivní se ukázala jak silná poptávka po poprodejních službách, tak prodej firemních letounů s velkými kabinami.

Tato zpráva přichází v době, kdy se montrealský výrobce letadel a vlaků blíží ke konci pětiletého období oživení, jež následovalo po sérii významných investic cílících na podporu prodeje dvou nových letounů, které dovedly společnost na hranici bankrotu v roce 2015.

Bomabardier počítá, že nový soukromý letoun Global 7500, nedávno přivedený na trh a již vyprodaný do roku 2021, pomůže zvednout letošní tržby o 10 procent na hodnotu přesahující 20 miliard USD do roku 2020. Zisk před zdaněním a úroky (EBIT), vzrostl  na hodnotu 342 milionů USD z 73 milionů USD za předcházející rok. Akcie Bombardier zhodnotily o 9,8 procent na 2,24 CAD.

Kanadský Bombardier má v České republice divizi Bombardier Transportation s ročním obratem 1,4 miliardy Kč a zaměstnává přes 750 pracovníků.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Calgary
Zdroj: Reuters

Souborové přílohy