Možnost účasti na veletrhu loveckých a sportovních zbraní, potřeb pro lov a volný čas OREL-Expo 2021

Zahraniční kancelář CzechTrade v Moskvě organizuje společný stánek českých firem na mezinárodním moskevském veletrhu loveckých a sportovních zbraní a příslušenství pro lov a potřeb volný čas OREL-Expo 2021.

Rusové mají odpradávna obrovský zájem o zbraně, lov, rybaření a aktivní trávení času v přírodě. Pandemie koronaviru, resp. spojená s ní opatření a omezení znásobila touhu lidi po přírodě a možnosti užit si svoje koníčky a pořádně se projit pěkným lesem nebo si zastřílet.

Lidé v těchto krajích si uvědomili, kolik vlastně krásných, neznámých, zajímavých míst mají, aniž by museli létat a jezdit desetitisíce kilometrů do zahraničí. Navíc, jestliže je člověk nejen milovníkem přírody, ale zároveň vášnivým lovcem, má zde k dispozici nejvíce honebních revírů na světě – v celkovém součtu se jedná o plochu převyšující 1,59 mil. ha, což se rovná cca 0,1 % celkové plochy této největší země světa.

Proto není divu, že i ve složitém a nepředvídatelném roce 2020 Rusové uspořádali veletrh zaměřený na tuto oblast. V loňském říjnu mezinárodní veletrh OREL-Expo na výstavišti Gostinnyj dvor, které se nachází přímo naproti Rudého náměstí a Kremlu, během 4 dnů navštívilo přes 13 tisíc lidi a sledovanost online-vysílání expertních diskusí na výstavě dosáhla cca 100 tisíc zhlédnutí.

Kromě jiného, akce je zajímavá rovněž tím, že je místem setkání zástupců klíčových federálních ministerstev, ředitelů významných závodů, výrobců zbraní, loveckého příslušenství a vybavení, zástupců ruských regionů, loveckých a střeleckých komunit.

Tak rozmanitá sestava účastníků akce umožnuje plodná jednání a urychlení vzájemného pochopení a následně řešení nejrůznějších záležitosti nejen v tomto oboru. Například, ředitel odboru Ministerstva přírody RF, který odpovídá z oblast lovu, zdůraznil, že jeho prioritou je zjednodušení přístupu k lovu z legislativního hlediska.

Toto má odlehčit část byrokratické zátěži jednak pro obyčejné lovce, jednak pro lidí, které dělají v oboru. Což ve výsledku zvýší zájem o lov a poptávku po loveckým službám a také nabídne podnikatelům větší prostor pro rozšíření svých služeb nebo sortimentu. Již dnes v Rusku vlastní cca 3,9 mil. lidi přes 6,5 mil. ks zbraní a potenciál ve sféře lovu se jeví v podstatě nekonečný, protože poptávka po loveckém vybavení a příslušenství, po zbraních a po loveckých zájezdech každoročně roste.

V roce 2021 se veletrh OREL-Expo bude konat v termínu 14. až 17. října a ZK CzechTrade Moskva zve firmy k účasti na této akce v rámci společného stánku českých firem pod hlavičkou CzechTrade. Podrobnější informace o veletrhu, možnostech účasti: moscow@czechtrade.cz .

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Rusko.
• Oblasti podnikání: Zemědělství a lesnictví
• Teritorium: Evropa | Rusko | Zahraničí