Zdroj: CzechTrade

Změna brazilského železničního zákona je nakloněna investorům

Změna zákona o železnicích má přinést větší právní jistotu a umožnit snadnější soukromé investice do sektoru. Novinku oznámila dne 21. října 2022 brazilská vláda.

Brazilská vláda oznámila řadu nových nařízení, která opravňují účastníky soukromého sektoru k budování a provozování krátkých železničních tratí.

Ilustrační fotografie

S cílem umožnit soukromé investice do železničního sektoru země, byla provedena změna zákona z roku 2021. Nová norma umožní výstavbu nových tratí, využívání nevyužitých úseků a poskytování železniční dopravní obsluhy prostřednictvím autorizačního modelu, jež se osvědčil v přístavech, telekomunikacích či sektoru elektrické energie.

Pro získání licence zákon stanovuje lhůty, aby případně předešel přeprodávání či jinému zneužití tohoto povolení. Předběžné schválení musí zájemce získat do tří let, licenci k provedení projektu do pěti let a samotné provozní operace musí být zahájeny do deseti let.

Navzdory předešlým obavám obdržela vláda do září 89 žádostí ze strany soukromých subjektů se zájmem o železniční projekty v rámci nového autorizačního modelu. Jedná se o žádosti od 39 různých společností a nastíněné projekty zahrnují výstavbu 22 442 kilometrů nových tratí. Investice je odhadována na 258 miliard realů.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie. 
Zdroj: app.bnamericas.com

• Oblasti podnikání: Doprava, logistika
• Teritorium: Amerika | Brazílie | Zahraničí