Zdroj: CzechTrade

Značka Maestro plánuje v Belgii stáhnout 10 milionů platebních karet

Kvůli digitálnímu věku značka Maestro plánuje v Belgii postupně stáhnout zhruba 10 milionů platebních karet. Ty byly vyvinuty pro platby ve fyzických obchodech, nikoli pro digitální věk.

Značka Maestro působí na trhu již od roku 1991 a byla svého času zcela revoluční. Její platební karty jsou známé tím, že umožňují bezpečné platby v několika evropských zemích. Od července tohoto roku však značka plánuje stáhnout zhruba 10 milionů bankovních karet. Důvodem je digitální doba, na kterou karty nebyly prvotně vytvořené a jejich použití bylo primárně pro platby ve fyzických obchodech.

Ilustrační fotografie | Foto: Shutterstock

Na místo karet Maestro na trh vstoupí debetní karty Mastercard, které budou připomínat klasické karty a peníze za platbu jsou z účtu strženy okamžitě, nikoli na konci měsíce. Nová karta je dle Mastercard celosvětově akceptována více než Maestro a nabízí více možností online.

Přechod bude trvat maximálně pět let. Držitelé karet Maestro nemusí mít obavu, jejich karty po skončení platnosti banka automaticky ukončí a zašle karty nové (debetní Mastercard) s jiným a kratším číslem karty. Propojení s běžným účtem zůstane i nadále stejné.

Mastercard je dominantním hráčem na belgickém trhu s Maestro, i přesto, že lídr trhu BNP Paribas Fortis před dvěma lety přešel u svých debetních karet ke konkurenční VISA.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Belgie.
Zdroj: Brusselstimes.com

• Teritorium: Belgie | Evropa | Zahraničí
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme