Ztráty společnosti airBaltic se snížily na 61,515 mil. eur

Lotyšskému národnímu leteckému přepravci se daří snižovat ztráty.

Obrat lotyšské národní letecké společnosti airBaltic činil v první polovině letošního roku 49,963 mil. eur, což je o 41,6 % méně než ve stejném období loňského roku. Podle informací poskytnutých společností se ztráty skupiny – oproti předchozímu období v minulém roce – třikrát snížily, a to na 61,515 mil. eur.

V první polovině letošního roku přepravila letecká společnost celkem více než 329 tisíc cestujících, což je o 59,4 % méně než o rok dříve v tomto období, přičemž počet letů se snížil o 51,1 % na 6110.

Přestože v prvních šesti měsících roku 2021 příjmy letecké společnosti nadále klesaly, naději přinesly letní měsíce, protože společnosti airBaltic se podařilo přepravit více cestujících než v letních měsících roku 2020 a třikrát tak snížit ztráty skupiny ve srovnání s prvními šesti měsíci roku 2020, uvedl generální ředitel společnost airBaltic Martin Gauss.

„Díky výraznému snížení nákladů v roce 2020 a používání pouze letadel Airbus A220-300 jsme v současné době v mnohem lepší pozici, abychom se v budoucnu mohli vrátit k normálním provozním podmínkám. Základní vize společnosti AirBaltic pro budoucnost zůstává stejná – být hlavním přepravcem v Pobaltí a poskytovat nejlepší konektivitu do a z regionu,“ dodal Martin Gauss.

V první polovině roku 2020 měla skupina airBaltic obrat 82,523 mil. eur a ztráty 184,77 mil. eur.
Lotyšský stát vlastní 96,14 % hlasovacích práv ve společnosti airBaltic, zbytek patří dánskému podnikateli, Larsu Tussenovi.

Zdroj: Dienas Bizness
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Pobaltí.
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Letecký průmysl | Služby
• Teritorium: Evropa | Lotyšsko | Zahraničí