10 startupů ze StartupYardu získalo od investorů získaly 57 milionů korun. 7 z nich jsou Češi

15. 1. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední Evropě, má za sebou velmi úspěšný rok. Rekordních 10 startupů, které prošly jeho programem, zaujalo investory a získalo investice pro svůj další rozvoj. 7 z nich pochází z České republiky.

Rok 2017 přinesl startupům z programu StartupYardu investice od andělských investorů a venture kapitálu ve výši přes 57 milionů korun (2,2 milionu Eur). Tuto částku si rozdělilo 10 startupů, které v minulosti úspěšně prošly programem akcelerátoru. Jde o nejúspěšnější rok za celou dobu existence StartupYardu. Jednotlivé firmy získaly investice od 900 000 do 19,5 milionu korun (35 - 750 tisíc Eur). Další investice se chystají v tomto roce.

„Loňský rok přinesl rekordní výši investic firmám, které absolvovaly náš program. Je to důkaz, že díky dobré práci našich mentorů a kvalitě našeho akceleračního programu zvyšují startupy svou šanci uspět na trhu a zaujmout potenciální investory. Věřím, že i v letošním roce budeme pokračovat v podobném trendu. Máme před sebou ohlášení nových investic a deváté akcelerační kolo, které nabídne šanci dalším mezinárodním startupům uspět v ostré konkurenci,” uvedl Cedric Maloux, ředitel StartupYardu.

Cílem StartupYardu je již od roku 2011 pomáhat zajímavým startupům růst a proto získat investice k dalšímu rozvoji. K tomu využívá síť kontaktů s investory a akce, určené k setkávání zájemců o investice s investory. Proto každoročně pořádá Demo Day a Investor Week, kde se tyto dvě skupiny mohou setkat a zahájit vzájemná jednání o potenciální spolupráci. StartupYard také využívá síť 150 expertů v roli mentorů, které pomáhají startupům v jeho programu definovat strategii a uspět na trhu.

Do 8. akceleračního kola (tzv. Batch 8), se v roce 2017 přihlásilo 160 zájemců, z nichž bylo nakonec vybráno nejlepších sedm. Ti se představili na závěrečné konferenci Demo Day v listopadu minulého roku. Přihlášky do 9. akceleračního kola mohou startupy podávat do konce ledna 2018.

Následující úspěšné startupy z programu StartupYard získaly v roce 2017 investice:

  • ClaimAir (CZ)
  • Rossum (CZ)
  • SatisMeter (CZ)
  • Cryptelo (CZ)
  • Gjirafa (Kosovo)
  • Chatler (HU)
  • Budgetbakers (CZ)
  • Vize (CZ)
  • Ouibring (Ireland)
  • Neuron Soundware (CZ)

StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založený v roce 2011. Dosud investoval do 59 startupů v osmi akceleračních kohortách. Jeho cílem je pomoci vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou s působením na globální scéně. Další investice se podařilo získat již dvaadvaceti firmám StartupYardu v celkové částce přes 180 milionů korun, pět startupů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou andělských investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.


Redakčně upravená tisková zpráva

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek