Airbus Helicopters založí výrobní jendotku v Maďarsku

18. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 18.12.2018

Airbus Helicopters bude v Maďarsku od roku 2021 vyrábět součátky k vrtulníkům. O investici nyní soupeří dvě východomaďarská města, konečné rozhodnutí o lokaci bude prý v lednu - řekl Szijjártó Péter, maďarský ministr zahraničních věcí a zahraničního obchodu. Rozhodující pro Airbus ve výběru Maďarska byla prý odborná znalost a pracovitost maďarů. Stát navíc nabídne i nevratnou podporu k investici.
Ministr Szijjártó také oznámil, že spolupráce s Airbus se mimo výstavby výrobní jednotky zahrnuje i nákup 36 vojenských vrtulníků, což z velké míry přispívá ke včasnému splnění dvouprocentního cíle NATO ohledně výdajů na obranu. Navíc investice Airbusu vede i k tomu, že výdadje na vývoj obranných kapacit přesáhly 20%. Dodal, že v poslední době bylo v Maďarsku víc investicí v leteckém průmyslu, díky čemuž obrat letecké výroby rostl o 144 % v prvních deseti měsících letošního roku.
Airbus je jedna ze světových jedniček ve výrobě civilních a vojenských letounů a vrtulníků a největší vojenská a letecká společnost v Evropě. Zaměstnává přes 130 000 osob po celém světě.

Zdroj: https://www.vg.hu/vallalatok/ipar/gyarat-hoz-magyarorszagra-az-airbus-helicopters-1258060/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Budapest.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: