Amazon Go – obchody bez pokladen expandují, vedle Seattlu přibydou v Los Angeles

27. 2. 2018

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 27.02.2018

První revoluční obchod byl otevřen ke konci ledna v domovském městě Amazonu v Seattlu. Jedná se o obchody se systémem, kde lidé dávají zboží rovnou do batohu a účtenka jim přijde emailem. Na revoluční technologii pracovali vývojáři čtyři roky. U vstupu prokáže zákazník svou identitu naskenováním kódu na displeji svého telefonu, ve kterém musí mít staženou speciální aplikaci.

Pokladní zde nepracují, nicméně personál je přítomný. Cílem této technologie je zbavit se dlouhým front u pokladen.

Prvním městem, kde by měly být otevřeny nové pobočky, je Los Angeles. Los Angeles bylo v minulosti prvním městem, kde Amazon rozšiřoval svou dodávkovou službu potravin Amazon Fresh. Stále častěji se také zmiňuje o přípravě lodní doručovací služby v Los Angeles, která by tak mohla konkurovat dopravcům jako UPS a FedEx.

Podobnou technologii chce mít v budoucnu i konkurenční Walmart a dá se předpokládat, že se obchody bez pokladen zavedou i do obchodů s potravinami Whole Foods Market, které Amazon vlastní.

Zdroj:https://www.recode.net/2018/2/22/17019274/amazon-go-6-new-stores-seattle-los-angeles-the-grove-rick-caruso-cashierless
https://ekonomika.idnes.cz/amazon-go-expanze-do-los-angeles-da1-/eko-zahranicni.aspx?c=A180223_110248_eko-zahranicni_are
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago.
 

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: