Amazon poprvé v Austrálii

22. 11. 2017

  • Země: AU - Austrálie
  • Datum zveřejnění: 22.11.2017

Těsně před černým pátkem, neboli Black Friday, který je spojován se slevami ve velkém množství kamenných ale hlavně internetových obchodů, se poprvé otevře Amazon v Austrálii. Do tohoto dne si na australském Amazonu mohli zákazníci pořídit pouze elektronické knihy. Ve čtvrtek 23. 11. 2017 se však zpřístupní testovací platforma a to rovnou s více než 500 prodejců.
Australský Amazon by měl být velmi podobný platformě eBay, která původně prodávala produkty z druhé ruky, ale v současnosti tvoří téměř 80 % nové produkty z Číny a Taiwanu. Kategorie, které se na novém Amazonu s velkou pravděpodobností objeví, budou sportovní vybavení, oblečení, doplňky, obuv či elektronika.
V současnosti není ecommerce v Austrálii příliš populární a online prodeje představují jen malou část těch celkových. Podle slov analytika z Euromonitor International, by otevření Amazonu mohlo znamenat převrat v přemýšlení a spotřebních návyků Australanů.
Otevření této online prodejní platformy může znamenat velkou příležitost i pro menší prodejce, kteří se díky platformě mohou zviditelnit. Zároveň se také jedná o hrozbu, protože také konkurence zesílí. Australský Amazon se tak může stát dobrou příležitostí pro české exportéry na australský trh.
První centrum, které Amazon v Austrálii otevře, se bude nacházet v Melbourne a to konkrétně v oblasti Dandenong South. Ještě není jisté, kolik zákazníků se bude účastnit testovací fáze, ale Amazon již nyní hlásí „Pojďme tvořit dějiny!“

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney
Zdroj: News.som.au

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: