Amazon svou činností pomáhá i malým a středním podnikům

11. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 11.05.2019

Technický gigant zveřejnil v úterý svou druhou výroční zprávu o dopadu na malé podniky, která odhalila, že Amazon pomohl v roce 2018 v obchodu více než 1,9 milionu malým a středním podnikům se sídlem v USA vydělat více než 160 miliard dolarů.
Majitelé malých firem rozšiřují své podnikání prodejem zboží či služeb v obchodech Amazon, autoři publikují prostřednictvím Amazonu e-knihy a využívají různé internetové služby prodejce. Konstruktéři a vývojáři, kteří vytvářejí zařízení podporující technologii Alexa, získávají příjmy tím, že prodávají zboží na největším trhu elektronického obchodu v zemi.
Technický gigant říká, že ve skutečnosti 90 % přístrojů podporujících technologii Alexa bylo postaveno jinými firmami mimo společnost Amazon. Počet společností prodávajících výrobky v obchodech Amazon roste a loni počet malých a středních podniků, které překonaly 1 milion dolarů v tržbách, vzrostl meziročně o 20 %. V průměru majitelé malých podniků v USA prodávali v obchodech Amazon za minutu 4000 položek.
Nejprodávanější kategorií jsou zdraví a osobní péče, domov a krása. Od roku 2007, kdy zahájila činnost vydavatelská divize, publikují stovky tisíc autorů z celého světa pomocí této služby své knihy. Společnost sídlící v Seattlu říká, že tisíce nezávislých autorů vydělalo v loňském roce více než 50 000 dolarů. Dle Amazonu jsou nejrychleji rostoucími státy využívajícími jejich služby na 1. místě Mississippi, druhém Nebraska a třetím Maine. 

Zdroj: https://www.usatoday.com/story/tech/2019/05/07/small-businesses-selling-amazon-stores-create-1-6-m-jobs-report/1120026001/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: