Amazon v jednání s tureckými textilními společnostmi

22. 9. 2017

  • Země: TR - Turecko
  • Datum zveřejnění: 22.09.2017

Zástupci evropské pobočky Amazonu navštívili hlavní turecké centrum textilního průmyslu, Denizli, průmyslové město na jihozápadě Turecka. Setkali se zde s tureckými producenty a exportéry textilií a navštívili rovněž domácí textilní závody v této oblasti. Cílem setkání bylo probrat možnosti budoucí spolupráce.
Pro Amazon turecký textilní průmysl představuje komparativní výhodu zejména z důvodu geografické polohy Turecka a zdejší kvalitní infrastruktury, která umožňuje denní dodávky prakticky kamkoli do Evropy. 
Ačkoli internetové obchodování celosvětově roste, v Turecku se nachází teprve v počáteční fázi. V současné době internetové obchody představují méně než 5 % celkového exportu domácího textilního průmyslu. Spolupráce s Amazonem by podle turecké strany mohla napomoci budoucímu rozvoji v této oblasti. 
Denizli je centrem tureckého textilního průmyslu a textilie jsou odsud vyváženy do 165 zemí po celém světě. Textilní odvětví je jedním z největších a nejvíce prosperujících odvětví turecké ekonomiky, představuje okolo 7 % HDP. Na trhu operuje okolo 56 tisíc textilních firem, které zaměstnávají až 2 miliony osob.

Zdroj: https://www.dailysabah.com/economy/2017/09/21/e-commerce-giant-amazon-in-talks-with-turkish-producers-for-home-textile-products
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Istanbul.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: