Amazon v Německu otevře kamenné prodejny

18. 12. 2017

  • Země: DE - Německo
  • Datum zveřejnění: 18.12.2017

V Německu představuje klasický prodej 90 až 95 procent celkového obratu, americký internetový prodejce Amazon se proto chystá přizpůsobit a plánuje otevřít také kamenné obchody. „Otázka není zda, ale kdy,“ řekl šéf německé součásti koncernu Ralf Kleber.

Šéf německého Amazonu současně vyloučil, že by firma zaváděla poplatek za donášku až ke dveřím. Úvahy tohoto směru, s nimiž vyrukovali konkurenti, odmítl komentovat a zdůraznil, že firma sama sebe považuje za průkopníka zasílání zboží zdarma.

Zatímco prodejům na webu Amazon už několik let dominuje, do segmentu kamenných prodejen teprve proniká. V létě tohoto roku převzal síť kamenných obchodů se zdravou výživou Whole Foods a díky 465 prodejnám v USA, Kanadě a Velké Británii získává přístup k informacím týkajících se nákupních zvyklostí lidí, v jejichž místě bydliště převažuje maloobchod. Hodnota této akvizice činila téměř 300 miliard korun.

Amazon prakticky nemá v Německu konkrurenta v prodeji na internetu. Jeho zisky se v minulém roce vyšplhaly přes 8,1 milionů eur, jeho nejbližší pronásledovatel má obrat zhruba třetinový (viz přiložené foto). Nyní se bude americký prodejce snažit zaujmout také svými kamennými prodejnami.

Zdroj: manager magazin
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Německu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: