Americký kongres se zabývá problémem s letadly Boeing 737 Max 8

13. 3. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 13.03.2019

Členové Kongresu  vyzvali v úterý Federální leteckou správu (FAA), aby uzemnila Boeing 737 Max 8 po jeho nedělním pádu v Africe. Havárie přiměla evropské orgány k pozastavení letů již v šesti zemích Evropy.
Senátoři vyzvali k okamžitému zastavení letů, dokud vyšetřovatelé neurčí příčinu nedění havárie v Africe a předchozí v Indonésii.
FAA v úterý stála za svým prohlášením, že letadlo je letuschopné. Podle FAA je v USA registrováno k létání 74 letounů Boeing 737 Max 8. Evropská agentura pro bezpečnost letectví pozastavila operace pro modely Boeing Max 737 8 a 9 v Evropě v úterý jako "preventivní opatření". Boeing ve svém úterním prohlášení potvrdil svou „plnou důvěru v bezpečnost MAX“ poté, co se i Spojené království rozhodlo pro uzemnění letadel této značky.
„Je důležité poznamenat, že Federální letecká správa v této době neukládá žádné další kroky a na základě informací, které jsou v současné době k dispozici, nemáme žádný podklad pro vydávání nových pokynů pro operátory,“ uzavřel Boeing ve svém prohlášení.
Senátor Romney vyzval FAA, aby letadla létala s „velkou opatrnosti pro létající veřejnost“. Senátor Feinstein se připojil k Blumenthalovi s prosbou na FAA, aby přijala opatření. „Dokud nebude známa příčina havárie a není jasné, že podobná rizika nehrozí americké letecké flotile, měla by být všechna letadla Boeing 737 Max 8 ve Spojených státech dočasně uzemněna,“ napsal Feinstein FAA.
Warren, kandidát na prezidenta, řekl, že letadla by měla být okamžitě uzemněna a vyzval Kongres, aby uspořádal slyšení. "Svět je nyní svědkem druhé tragické havárie jednoho z těchto letadel za méně než šest měsíců," řekl Warren. "I když neznáme příčiny těchto havárií, byly vzneseny vážné obavy, zda nebyly tyto letouny v provozu bez dalšího pilotního výcviku, aby se ušetřily peníze."
Senát výboru s dohledem nad leteckou dopravou nevydává prohlášení o nehodách, zatímco probíhají vyšetřování, uvedla mluvčí výboru pro obchod Brianna Manzelli.

Zdroj: https://www.usatoday.com/story/news/politics/2019/03/12/senators-call-faa-ground-boeing-737-max-8-immediately/3139465002/
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: