Angolští oceláři a výrobci plastových produktů a kabelů projevili zájem o české technologie

9. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Angolští oceláři a výrobci plastových produktů a kabelů projevili zájem o české technologie Od 29. září do 4. října 2018 proběhla incomingová mise angolských oceláren, výrobců plastikových produktů a kabelů společně se zástupci angolského ministerstva průmyslu na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Angolské firmy vyjádřily zájem o české inovativní technologie pro výrobu svých produktů a za tímto účelem si vybraly právě strojírenský veletrh v Brně.

Ve dnech 29. září až 4. října 2018 angolští podnikatelé společně s oficiální delegací Ministra průmyslu Angoly navštívili Českou republiku a zúčastnili se Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně. Jednalo se o tři ocelářské společnosti (výrobce ocelových trubek, plechů, tyčí a drátů), jednoho výrobce kabelů a jednoho výrobce plastových produktů a matrací, kteří hledali české partnery k získání inovativní a automatizované technologie pro rozšíření své produkce.

Tato návštěva byla podpořena z projektů ekonomické diplomacie PROPED a připravena Velvyslanectvím ČR v Pretorii. Ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Svazem průmyslu a dopravy ČR bylo zorganizováno podnikatelské fórum a B2B jednání, kde byla hojná účast českých firem. Jednalo se o projekt zaměřený na podporu obchodní spolupráce mimo tradiční oblasti česko-angolské spolupráce, mezi které patří zejména zemědělství a obranný průmysl.

Podnikatelské fórum organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Svazem průmyslu a dopravy ČR

Podnikatelské fórum organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Svazem průmyslu a dopravy ČR

Angola aktuálně prochází reformním obdobím s nástupem nového prezidenta João Lorença, snaží se otevřít ekonomiku světu a nastartovat ekonomický růst, podpořit industrializaci země a příliv investic, zavést inovativní technologie, zjednodušit systém celního odbavení a uvolnit příslušné celní sazby. Z tohoto důvodu také angolské společnosti a místní zahraniční investoři mají velký zájem o stroje a technologie, jejichž dovoz je nyní celně osvobozen, a i podpořen ze strany státu.

Vedle toho Angola nabízí lepší podmínky pro investování a možnost přemístění části produkce firem právě na své území. Právě to bylo důvodem pro uskutečnění incomingové mise na MSV v Brně v tomto roce, pro zahájení procesu vyjednávání bilaterální dohody mezi ministerstvy průmyslu obou zemí a pro zahájení plánů na uspořádání mise Ministerstva průmyslu a obchodu ČR společně s podnikatelskou delegací do Angoly v první polovině příštího roku.

B2B

Během proběhlé incomingové mise si angolští podnikatelé nalezli hned několik českých partnerů pro dodání nových technologií a byli velmi nadšeni nabídkou a vyspělostí českého strojírenství.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Pretorii (Jihoafrická republika). Autorka: Ing. Kristýna Chvátalová, ekonomická diplomatka.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek