Architektonická společnost Skidmore získala smlouvu na návrh satelitního terminálu letiště O'Hare

12. 7. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 12.07.2019

Chicagská architektonická společnost uzavřela dohodu za 1,4 miliardy dolarů na návrh designu na novém terminálu letiště O‘Hare a připojila se k Jeanne Gang, která již dříve získala nabídku na nový globální terminál mezinárodního letiště.
Skupina vedená Skidmore Owings & Merrill se sídlem v Chicagu byla vybrána, aby navrhla dva nové satelitní konvoje, které budou postaveny na západ od stávajícího terminálu 1 letiště, které je nyní využíváno společností United Airlines.
Hlavní architektonická smlouva na rozšíření O'Hare ve výši 8,5 miliardy dolarů, která se týká vybudování nového globálního terminálu, který nahradí stávající terminál 2, již byla přidělena společnosti, kterou vede chicagská architektka Jeanne Gang.
Každý z obou nových terminálů bude téměř dvakrát tak široký, jako stávající terminály, a dohromady budou dosahovat prostoru 1,2 milionu čtverečních stop. V kombinaci s novým mezinárodním terminálem budou terminály O'Hare disponovat o 70 % větším prostorem pro cestující a nárůst komerčních prostor bude 75 %. Letiště O’Hare odbaví ročně více než 80 milionů cestujících.

Zdroj: https://www.chicagobusiness.com/greg-hinz-politics/skidmore-wins-pact-ohare-satellite-terminals#adunit_path=lifestyle-dining/architecture-style
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: