Argentina je vhodnou zemi k investování

31. 8. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: AR - Argentina
  • Datum zveřejnění: 29.08.2018

Magazín Forbes počátkem srpna označil Argentinu za úrodnou půdu pro investice. Ačkoliv místní ekonomika utrpěla tento rok několik škod a dle indexu MSCI byla přeřazena do kategorie rozvíjejících se zemí, ekonomové tvrdí, že žádná bouře, ani ta finanční netrvá věčně a prostředí v Argentině nyní k investicím vybízí.
V posledních týdnech zaznamenali určitou stabilitu v náladách investorů, která je způsobená řadou faktorů. Posílení dolarů, které Argentinu hodně ovlivnilo, plus jedno z nejhorších such za posledních 50 let sice způsobily značné škody, ale zároveň vytvořili historickou příležitost dostat se levně do argentinské ekonomiky, která v budoucnu bude mít významný dopad.
Landstreet vyzdvihuje očekáváné oživení exportního odvětví zemědělství. V kombinaci s vlivem nízkého daňového zatížení a regulací na trhu je vede k závěru, že nedávná série nešťastných událostí v Argentině je pouze dočasná a směruje k tržním reformách, které budou klíčové pro uvolnění potenciálu obrovských zdrojů této země.

Vypracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade v Buenos Aires.
Zdroj: www.infobae.com

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: