Argentina podporuje stavebnictví

31. 8. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: AR - Argentina
  • Datum zveřejnění: 29.08.2018

Vláda oficiálně oznámila vytvoření svěřeneckého fondu na financování stavebních prací poté, co byl odhalen korupční skandál ve veřejných pracích, díky kterému měli stavební firmy potíže získat krátkodobé finanční prostředky na zahájení projektů.
Fond má sloužit jako prostředník mezi bankami a firmami v rámci systému veřejného a soukromého sektoru (PPP) a má sloužit k znovuvybudování důvěry a uvolnění krátkodobých úvěrů v budoucnu.
Ministr dopravy Guillermo Dittrich se vyjádřil, že učinili veškeré opatření, aby firmy, které v minulosti získávali finance v rozporu se zákonem, byly z této iniciativy vyloučeny.
Největší státní banka BNA bude investovat do důvěry tím, že poskytne na financování veřejných prací mezi 200-300 miliony amerických dolarů. Vláda chce postupem času stejným způsobem do programu přilákat i soukromé banky.
Nová etika a integrita firem pro získání veřejné zakázky mají být nově střeženy v rámci příslušných kontrolních úřadů, jakými jsou SIGEN (Generální úřad pro dohled), OA (protikorupční úřad), CNV (Národní komise pro cenné papíry), CNDC (Národní komise pro ochranu hospodářské soutěže) a UIF (Finanční jednotka). Funkční by tento program měl být od října tohoto roku.

Vypracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade v Buenos Aires.
Zdroj: www.lanacion.com.ar

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: