Argentinci mají Česko rádi

21. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Argentinci mají Česko rádi Na turistickém veletrhu FIT 2017 v Buenos Aires se Česká republika prezentovala jako země, kterou navštívit při dovolené v Evropě. Česká turistická nabídka se v Buenos Aires na významném veletrhu objevila již poněkolikáté.

Největší veletrh cestovního ruchu v Latinské Americe proběhl mezi 28. a 31. říjnem 2017 v Buenos Aires a Česká republika na něm byla zastoupená stánkem, který byl výsledkem spolupráce agentury CzechTourism s Velvyslanectví ČR v Argentině. Účast proběhla v rámci projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí a dalších ministerstev, v tomto případě Ministerstva pro místní rozvoj.

„Vyhovuje nám uspořádání veletrhu a zájem Argentinců o destinace v Evropě je trvale značný,“ říká ředitel kanceláře CzechTourism pro Latinskou Ameriku, Petr Lutter. Hodně turistů si totiž koupí letenku do Evropy třeba na 2–3týdenní pobyt a teprve poté řeší, kam se během evropského pobytu podívají. Pro účast na veletrhu to znamená, že je potřeba mít k dispozici informace o tom, co kdy u nás probíhá, abychom dokázali zaujmout cestovatele, kteří k nám mohou zamířit v různou dobu, během celého roku.

Kromě oslovení více než 1200 přímých náštěvníků českého stánku proběhlo i několik obchodních jednání s místními tour operátory, kteří mají Českou republiku ve svojí nabídce. I když je většina hostů na veletrhu z řad individuálních zájemců, jsou jednání s profesionály z firem vždy přínosná, protože dají přesnější obrázek o situaci na trhu a cestovních trendech v Argentině.

„I proto je dobře, že se v Buenos Aires naše cestovní nabídka brzy objeví znovu, hned 22. listopadu, na setkání s tour operátory pod názvem Roadshow América Latina 2017,“ připomíná velvyslanec ČR v Buenos Aires Karel Beran.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Buenos Aires (Argentina). Autor: Tomáš Hart, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek