Argentinci rádi cestují. Ideálně k nám

28. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Argentinci rádi cestují. Ideálně k nám Na turistickém veletrhu FIT 2018 v Buenos Aires se Česko ukázalo jako jedna z nejzajímavějších zemí v Evropě. Díky projektu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničí a Ministerstva pro místní rozvoj jsme stále v myslích Argentinců, kteří se chystají na cestu do Evropy.

Největší veletrh cestovního ruchu v Latinské Americe proběhl mezi 29. zářím a 2. říjnem v Buenos Aires a Česká republika se svým stánkem nechyběla ani letos. Tato účast byla výsledkem spolupráce agentury CzechTourism s Velvyslanectví ČR v Argentině. Šlo o další spolupráci v rámci projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí a dalších ministerstev, v tomto případě Ministerstva pro místní rozvoj.

Česká turistická nabídka na veletrhu FIT v Buenos Aires nikdy nechyběla již již od roku 2005. "Zájem Argentinců o destinace v Evropě je značný. Měli jsme letos, kvůli ekonomickým potížím Argentiny , trochu obavy, ale lidi stále přicházeli a o cesty k nám měli zájem", říká ředitel kanceláře CzechTourism pro Latinskou Ameriku, Petr Lutter.

Hodně lidí sice své cesty do Evropy zkracuje nebo je pojímá méně nákladně, přesto Evropa patří stále k preferovaným místům. Pro účast na veletrhu to znamená, že je potřeba mít k dispozici informace o tom, co kdy u nás probíhá, abychom dokázali zaujmout cestovatele, kteří k nám mohou zamířit v různou dobu, během celého roku. A také mít na paměti snahu Argentinců o skloubení touhy cestovat a zároveň neutrácet příliš, což je důsledek letošní krize.

Kromě důstojné připomínky letošního 100. výročí naší země jsme účast pojali jako kulturní a gastronomickou prezentaci. Na stánku se každý den konaly ochutnávky Budějovického Budvaru, který zde zastupuje firma Aberdeen a naši krajané hosty bavili českou muzikou a tanci v krojích.

Kromě oslovení více než 1700 přímých náštěvníků českého stánku proběhlo i několik obchodních jednání s místními tour operátory, kteří mají Českou republiku ve svojí nabídce. „I proto je dobře, že se v Buenos Aires nezapomínáme ukazovat, navíc když slavíme 100 let. Kdo z trhu odejde, jen těžce se na něj bude vracet,“ říká velvyslanec ČR v Buenos Aires Karel Beran.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Buenos Aires (Argentina). Autor: Tomáš Hart, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek